Fit4Kid združuje

V sklopu projekta Fit4Kid je 25. novembra v telovadnici potekala delavnica za otroke in njihove starše. Prva izmed treh delavnic, ki se bodo odvile v letošnjem letu, je bila zasnovana kot vadbena ura. Rdeča nit delavnic so bile tenis žogice, osrednji del pa je bil namenjen razgibanemu poligonu.

Na začetku smo se ogreli s sneženimi kepami. Otroci in starši na obeh straneh so bili zelo izenačeni in so se dodobra »okepali«. Raztegnili smo se s čarobno kroglo, ki smo jo peljali okrog sveta, jo odbijali, metali in podajali.

Sledil je poligon, ki so ga otroci hitro usvojili. Drveli so med ovirami, se plazili kot kače, skakali v prepad in po kamenčkih, lovili ravnotežje in premagovali ovire.

Preizkusili smo se še v igri kradljivec jajc. Otroci so bili tako hitri pri kraji, da sploh nisem opazila, kako hitro se je izpraznila košara. Ker pa so bili na koncu že malo utrujeni, smo se sprostili z masažo v dvoje, kjer so nam bile zopet v pomoč čarobne krogle.

Ura je super uspela in skupaj se že veselimo naslednjih delavnic.