Župan zajtrkoval v novih prostorih vrtca

20. novembra se je že peto leto zapored v vrtcu obeležil dan slovenske hrane, katerega namen je spodbujanje lokalne samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja.

Na povabilo otrok iz vrtca pri OŠ Žirovnica, se je odzval tudi župan Leopold Pogačar. Poleg župana so se medenega zajtrka udeležili še predsednik Čebelarske zveze Slovenija Boštjan Noč ter lokalni čebelarji Čebelarskega društva Franc Fajfar, Stanko Noč in Klemen Triplat. Ravnateljica se je zajtrku pridružila pri najmlajših. Goste smo pogostili s kruhom, maslom, medom, mlekom in jabolki – vse lokalnega porekla.

Letos je za šolo in vrtec kruh prispevala pekarna Resman, mleko kmetija Beravs, med ČD, maslo mlekarna Planika in jabolka kmetija Jeglič.

Ob koncu smo gostom izročili še spominska darilca.