Gozd je naša druga igralnica

V gozd starejše skupine odhajajo vsakodnevno. Vreme zanje ni ovira. Otroci se v njem sprostijo, napredujejo v grobi in fini motoriki, razvija se njihova domišljija, logično razmišljanje, medsebojno sodelovanje in pozitiven odnos do narave. Igra je pogosto mirnejša kot v igralnici, več je sproščenega pogovora med otroki in usklajevanja raznih idej. Igra je v naravi prežeta z domišljijo: par dreves se spremeni v gusarsko ladjo, otroci žagajo drevesa, iščejo zaklad, delajo bunkerje, zavetja za živali. Poleg proste igre zunaj izvajamo tudi dejavnosti. V družbi vrstnikov in prijateljev je vse še boljše in izzivi postanejo lažji. Gozd na njih zelo pozitivno vpliva, saj opažamo, da so v njem srečni, nasmejani in polni energije. Narava je najboljša telovadnica, saj otroci razvijajo vse potrebne gibalne spretnosti. Veseli smo, da imamo možnost vsakodnevnega obiska v naravi.

Related Images:

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost