Z majhnimi koraki po Poti kulturne dediščine

Vsako leto v vrtcu poleg rednega programa pripravimo obogatitveni program v tednu pred
slovenskim kulturnim praznikom.

V soboto, 3.2.2024 so otroci planinskega krožka z mentoricami Marušo, Mojco in Janjo prehodili del poti po Poti kulturne dediščine. Odprta so bila tudi že vrata hiš v Doslovčah in Vrbi, kjer so si z zanimanjem ogledali samo notranjost. V ponedeljek, 5.2.2024 so otroci iz skupine pred vstopom v šolo z Mašo in Petro, za otroke pripravili dramatizacijo Živali se pripravljajo na zimo. V torek, 6.2.2024 so si najstarejši otroci v Linhartovi dvorani ogledali animirani film Roza in Kamena škratinja. Istočasno pa so za mlajše otroke v vrtcu strokovne delavke pripravile ogled animiranega filma Zverjasec na velikem platnu. V sredo, 7.2.2024 pa nas učenci dramskega krožka s Katjo in Mojco že tradicionalno v tem času povabijo na ogled predstave. Letos so nas presenetili s škratom Kuzmo. Zaključek kulturnega tedna bo glasbeno obarvan z učiteljem Juretom.

Z doživljanjem različnih vsebin, poskušamo otrokom že v vrtcu bogatiti spoznanja, ob tem
seznanjanje s preteklostjo, s kulturno dediščino, ki je tako bogata v Občini. Poleg vsebinskega
dela pa skrbimo tudi za kulturno obnašanje ob spremljanju programa.