VERIŽNI EKSPERIMENT V VRTCU

VERIŽNI EKSPERIMENT V VRTCU V letošnjem šolskem letu vrtec pri OŠ Žirovnica sodeluje pri verižnem eksperimentu, ki poteka pod okriljem Ljudske univerze Jesenice. V medgeneracijskem projektu sodelujejo otroci iz starejših skupin, pod vodstvom gospoda Staneta Arha, ob pomoči starih staršev otrok, ki sodelujejo pri eksperimentu. Preko igre otroci spoznavajo različne materiale in njihove lastnosti. Urijo se v postavljanju stolpov in kač iz domin, zabijanju žebljev, kotaljenju steklenic z različno vsebino, spuščanju kroglic (frnikul) in postavljanju že izdelanega verižnega člena. Verižni člen je skupek naprav, ki se poganjajo ena za drugo, tako da prejšnja s povezovalno kroglico sproži naslednjo, v smislu podiranja domin. Cilj projekta je, da otroci s pomočjo odraslih izdelajo in preizkusijo preprost verižni člen.