ŠKRATKOVA DEŽELA

V sklopu projekta Fit4Kid, smo v četrtek, 30.3.2017, izvedli že tretjo delavnico v tem šolskem letu. Z otroki smo odšli iskat škratke, ki so se skrili po gozdu in pripravili različne naloge. Otroci so se morali orientirati s pomočjo vijoličnih trakov, ki so jih nastavili škratki, da bi lažje našli zaklad. Na poti so bili tudi roza trakovi z rožicami, pri katerih so otroci morali poiskati škratka z nalogo.  Ko so nalogo uspešno opravili, je škratek za njih pustil štampiljko, ki so jo odtisnili na list, ki so ga dobili že na začetku poti. Da otroci ne bi bili žejni, so jim škratki priskrbeli tudi vodo. Ko so rešili vse naloge (iskanje parov, merjenje obsega debel dreves z rokami,  metanje storžev v tarčo, petje pesmic s spremljavo inštrumentov iz gozda, gradnja novih hišic za škratke…), so končno prišli do zaklada. Pot smo nato nadaljevali po travniku do ceste, se sprehodili nazaj do vrtca, kjer so nas že čakali starši. Otroci so uživali, škratki pa so bili zelo veseli, da so dobili nove hišice.