Seznam dejavnosti

Prednostne in stalne naloge vrtca

V šolskem letu 2015/2016 bomo delo vseh skupin v vrtcu načrtovali in povezovali v okviru mednarodnega projekta FIT4KID.

• Namen mreže Fit4Kid v okviru projekta Kids in Motion je zagotoviti onovo za promocijo izobraževalnih novitet ter izmenjava in prenos najboljših praks v povezavi s pomenom vadbe in telesne dejavnosti v predšolski vzgoji.
  • Aktivnosti mreže bodo usmerjene na prilagoditev in prenos obstoječega primera dobre prakse Fit Kobacaj v Republiki Sloveniji. Osredotočen bo na razvoj spretnosti med učitelji in multiplikatorji, ki delajo v predšolskih okoljih, izboljšanje učnega okolja in možnosti za učenje med predšolskimi otroki ter s tem izboljšanje njihovih psiho-fizičnih sposobnosti (gibalnih in kognitivnih) in zdravja.
  • Model bo sestavljen iz motivacijske pedagogike, izobraževalnih programov, tehnik, vsebin in smernic, ki se bodo osredotočale na povečano uporabo vadbe in telesne dejavnosti v predšolskem obdobju. Izobraževal bo učitelje in vzgojitelje, da bi znali sočasno k aktivnosti spodbuditi možgane in telo ter s tem povečati učinkovitost pri učenju in s tem izboljšati učne spretnosti ter sposobnosti.

Obvezne vsebine, ki jih bomo izvajali v vrtcu:

• Fit aktivno igrišče,
  • Fit hidracija,
  • svetovni dan zdravja (7. april 2016),
  • Fit kolegialne hospitacije,
  • Tek podnebne solidarnosti,
  • Fit olimpiada s starši ob zaključku šolskega leta.

V vzgojno-izobraževalno delo bomo celo šolsko leto vključevali projektne naloge in teme, ki sodijo med stalne naloge vrtca. Najpomembnejše med njimi so:

• z dobrim zgledom do lepega vedenja,
  • poskrbimo za naravo,
  • s knjigo in domišljijo v realni svet,
  • začutimo naravo,
  • glasba je naš vsakdan,
  • ostal bom zdrav.

Ob vzgojno-izobraževalnem programu bomo obvezne programe bogatili z različnimi vrstami dodatnih programov, ki potekajo vse leto in jih organiziramo v dopoldanskem času:

• praznovanja letnih časov, dneva Zemlje (22. april), svetovnega dneva gibanja (9. maj), svetovnega dneva podnebnih sprememb (15. maj), svetovnega dneva okolja (5. junij),
  • dejavnosti ob tednu otroka,
  • lutkovne predstave, ki jih pripravijo strokovne delavke,
  • obisk dedka Mraza z obdaritvijo otrok,
  • praznovanja rojstnih dni otrok,
  • obiski v šolski knjižnici,
  • glasbene, lutkovne in dramske predstave,
  • sodelovanje z Gornjesavskim muzejem,
  • zaključni izlet,
  • cici vesela šola,
  • cici olimpiada,
  • sodelovanje s Srednjo šolo Jesenice na področju predšolske vzgoje,
  • povezovanje s strokovnimi in svetovalnimi službami šole z namenom zgodnjega odkrivanja težav otrok in seznanjanja staršev z njimi.