Verižni eksperiment

Prvi teden delavnic je za nami. Pridružili so se nam tudi starši in stari starši vpisanih otrok. Gospoda, Stane in Franci Arh, sta najprej razložila pomen besede verižni eksperiment. Naredili smo krog ter plesali najprej naprej v eno smer ter nazaj ritensko. V krogu smo pokazali vsak en gib. Potem je dodal še dve deščici. Namen je bil, da vsak pokaže drugačen gib (razvijanje ustvarjalnosti, domišljije). Razdelili smo se v štiri skupine. V prvi skupini so otroci iz jogurtovih lončkov postavili stolp v katerega so nato streljali s plastično embalažo od mehčalca. V drugi skupini so imeli na razpolago lesene deščice v katerih so bile zareze. Otroci so polagali deščice skupaj tako, da so ustvarili progo po kateri so spuščali frnikule. V tretji skupini je bila postavljena marjanca. Po njej so otroci spuščali frnikule, ki pa so proizvajale različne zvoke. V četrti skupini pa je bil postavljen verižni eksperiment, ki smo ga izdelali na tedenskem srečanju v Trbovljah.