OBISK LOVCA

Na hladno dopoldne, sta naš vrtec obiskala lovec Lojzi in lovka Lili. Ob prelepih fotografijah sta mlajšim otrokom predstavila živali, ki živijo v naši bližnji okolici. Vsaki fotografiji pa sta dodala tudi zanimiv in poučen opis gozdne živali. Oba sta tudi velika ljubitelja fotoaparata. Poleg fotografij, pa so si otroci lahko ogledali tudi rogovje, lobanjo, nagačenega jazbeca. Vsak otrok pa je prejel tudi zanimivo knjižico, kjer bo lahko s pomočjo staršev našel še zanimive informacije o vlogi lovca v gozdu. Starejšim otrokom pa sta s pomočjo fotografij predstavila skrb za živali skozi celo leto. Še posebej je bila poudarjena pomoč živalim v zimskem času, zaradi nedostopnosti hrane. Otroci so si z velikim zanimanjem ogledali in potipali rogovje jelena in srnjaka, še bolj pa jim je bila zanimiva lobanja medveda in nagačen jazbec. Otroška radovednost, se je pokazala v vseh vprašanjih, ki so jih otroci zastavili lovcu in lovec je razumljivo in z veseljem odgovarjal nanje. Otroci so prejeli knjižico, v kateri so opisane značilnosti živali in z njeno pomočjo so risali živali. Tudi vzgojiteljice smo prejele knjižico z zgodbo Maja in Marko – Z lovcem na lovu, ki jo bomo prebrale otrokom. Za konec pa smo se še fotografirali z lovcem.